کیک بوکسینگ

نوشته شده توسط siteadmin on . Posted in اساتید

  

 

کیک بوکسینگ

 

توضیح مختصر :

کیکبوکسینگ مبارزه ای سریعو پر تحرک است که تکنیک های بوکس را با تکنیک های ضربات پای ورزش های رزمی ، به ویژه کاراته ، ترکیب می کند . این ورزش گرچه شبیه بوکس سنتی تایاندی و « فول کنتاکت » است ، اما عمدتا توسط سردمداران ورزش های رزمی در آمریکا در دهه 1970 ابداع شده است . مسابقات حرفه ای آن در 12 دور ( روند ) انجام می شوند و هر دور دو دقیقه طول می کشد .مسابقات به صورت ناک اوت و بیشتر به صورت امتیاز های ناشی از ضربه به حریف ، پایان می پذیرند .

تاریخچه :

اولین نهاد ناظر کیکبوکسینگ که پس از شکل گیری این ورزش در دهه 1970 پا به عرصه وجود نهاد « انجمن کاراته حرفه ای » نام داشت ، امروز چندین سازمان مختلف مدعی مدیریت آن هستند و مسابقات ملی و قهرمانی جهان خود را برگزار کنند . « انجمن جهانی کیکبوکسینگ » که در اواخر دهه 1970 تاسیس شد و بیش از 40 کشور عضو دارد ، مشهورترین آن هاست .

رینگ :

کیکبوکسینگ که در گذشته روی تشک انجام می شد ، امروزه در رینگ های استاندارد بوکس انجام می شود که مربعی با کمی خاصیت ارتجاعی است که هر چهار ضلع آن یا طناب هایی محصور شده است . ارتفاع طناب پایینی باید حداقل 23 سانتی متر باشد و ارتفاع طناب بالایی از 1.32 متر تجاوز نکند .

وسایل مورد نیاز :

استفاده از بیشتر وسایل محافظ در « فول کنتاکت » الزامی است . در مسابقات شرق دور ، موای تای و سانشو استفاده از ساق بند و کفش های ابری مجاز نیست ، اما در ورزش های مشابه مجاز هستند و معمولا توصیه می شوند و پوشیدن آن ها در میان ورزشکاران آماتور اجباری است .

محافظ دست : ورزشکاران کیکبوکسینگ دستکش های رایج در مسابقات بوکس را به دست می کنند .

کفش ابری : در کیکبوکسینگ « فول کنتاکت » می توان کفش های ابری برای محافظت پا و ساق پا به پا کرد .

پاپوش ، ساق بند ، کلاه خود

نحوه کسب امتیاز :

مسابقات از طریق ناک اوت کردن حریف یا با گرد آوری امتیازات بیشتری نسبت به حریف خاتمه می یابد . در بعضی مسابقات برنده بر اساس تعداد روندهای برنده شده در آن ها و نه مجموع امتیاز ها تعیین می شود . ضربه به جلو ، کنار و پشت سر ، جلو پشت بدن و هر جای پا ها امتیاز دارد . نحوه کسب امتیاز به صورت زیر است : یک امتیاز برای مشت های موفق ، جارو کردن زیر پا و ضربات با پا هم یک امتیاز دارد . ضربه با پا به سر حریف و ضربه پرشی با پا که روی بدن حریف فرود آید دو امتیاز و ضربه جهشی با پا به سر حریف سه امتیاز دارد .

 

 کالری مصرفی :   

نوع فعالیت ( یک ساعت )                59 کیلوگرم       70 کیلوگرم      81 کیلوگرم      93 کیلوگرم

کیکبوکسینگ                                     590               704                817              931

 

محدودیت سنی :

 

ورزش‌های پربرخورد و تماسی مانند بوکس، کشتی، هاکی و پاورلیفتینگ و کیکبوکسینگ بهتر است بعد از ۱۵ سالگی شروع شوند .

 

ساعت کلاس کیک بوکسینگ در مجموعه ورزشی شهدای دانشجو شبهای فرد از ساعت 21:30 الی 23 می باشد

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

نماد اعتماد الکترونیکی